Каталог статей

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 4
Показано матеріалів: 1-4

Більше як півстоліття натхненно і цілеспрямовано трудиться на українській літературній ниві відомий письменник, що заявив про себе ще в часи «хрущовської відлиги» Віктор Гаман. У колі друзів-шістдесятників, із якими навчався в Шевченківському університеті, він з перших же творів показав себе як непересічний прозаїк зі своєрідним поглядом на все, чим жив наш народ наприкінці ХХ — на початку ХХІ ст., не обминав жодної найважливішої події, котра суттєво впливала на історичний поступ України до вимріяної й завойованої в тяжкій боротьбі Незалежності.
Статті та рецензії про Гамана Віктора Пантелійовича | Переглядів: 756 | Додав: Gamanvitya | Дата: 25.06.2010

Низький уклін тобі, Мамо!
10.02.2009
Світлана ГАЛАУР

Скільки б не вклонялися своїм матерям - ми назавжди залишатимемося перед ними в неоплаченому боргу: за те, що подарували життя, вивели в люди і наставили на шлях істини. У сучасного українського письменника Віктора Гамана є повість "Беріть квіти, мадам". У ній розповідається про вдову фронтовика, яка в тяжкі роки воєнного лихоліття ставила на ноги трьох синів-сиріт. Щоб хоч якось вижити, жінка не для збагачення, а з горя й нужди вирощувала і продавала скроплені її сльозами квіти. І виросли сини, і стали порядними людьми, багато добра зробили неньці, та все ж не встигли зробити для неї всього того, на що вона заслуговувала.


Ві́ктор Пантелі́йович Га́ман (*30 жовтня 1937, Ков'яги) — прозаїк. Кандидат філософських наук. Заслужений працівник культури України.

Віктор Гаман: «Березівські гаї і поля – моя елегійна радість» Микола Тараненко В одних доля покрученою стежкою губиться в непролазних чагарях, в інших – прямує за горизонт широкою злітною смугою. Відомому українському письменнику й громадському діячеві, заслуженому працівнику культури України Віктору Гаману нарікати на долю явно не доводиться.